Nida Bulut Kimdir?

 

 

Nida Bulut Koç Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu, Bilgi Üniversitesi'nde İşletme bölümünde master programına devam eden genç bir tasarımcıdır. Takılara olan tutkusu önemli ölçüde tarihçi olmasından kaynaklanmaktadır.  Markasının ortaya çıkış noktası, tarihi takılara modern çizgiler katarak günlük hayatlarımızda tekrardan yer bulmalarını sağlamaktır.  Bu nedenle koleksiyonlarında, tarihi hikayeleri olan parçalara rastlamak mümkün.

 

Nida Bulut'un Sözleriyle "BU Jewellery"nin Doğuşu

"Her kadının olduğu gibi bende moda ve tasarımla çok ilgiliydim.  Mutlaka bir gün bu işi yapacağımı biliyordum ama bunun hangi alanda olacağını hiç düşünmemiştim açıkçası.  Bir dönem tanıdığım bir atölyeye kendim takmak için birkaç parça değişik tarzda takı yaptırmıştım.  Sonra insanlar üzerimde görüp, nerden aldığımı sormaya başladılar. Bende kendi tasarımım olduğunu söylüyordum."

"Bu şekilde bir gün ben neden bu alanda tasarım yapmayayım ki diye düşündüm.  Markama kendi adımı verdik, logomu da dedemin imzasından hazırlayarak iş hayatına atılmış oldum ve böylece hikayem başlamış oldu."

 

"Tarih mezunu olduğum için en çok tarihten besleniyorum.  Tarihteki savaşlardan efsanelerden çok etkileniyorum.  Bunun yanı sıra tasavvufla ilgiliyim.  Tasavvufta yer alan hikayeleri tasarımlarıma yansıtmaya çalışıyorum.  Bu şekilde insanlar bu tarz mücevherler kullandıkları zaman günlük yaşamlarında kendilerini rahat ve enerjik hissedeceklerini düşünüyorum. Aynı zamanda doğada bulunan renklerden de esinleniyorum."

 

"Mücevher benim için anıları hayatta tutabilmenin bir yoludur. Tasarımlarımız mücevherin ötesine geçiyor..."

                                                                                                                                                                                

    © 2020 Bu Jewels. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.